Teresa Wieczorek
sprzedaz@historiaikultura.pl
tel. 696 452 741

Agnieszka Ziemiańska
promocja@historiaikultura.pl
tel. 606 842 482

Małgorzata Kanownik
program@historiaikultura.pl
tel. 505 245 837

Plenery Literackie w Warszawie i w Gdyni to lubiane przez publiczność i wystawców trzy dni spotkań z autorami różnorodnych gatunków literackich w połączeniu z kiermaszem książek z atrakcyjnej oferty nowości i bestsellerów wydawców z całej Polski. Do listy organizowanych przez Fundację wydarzeń dołączy w tym roku Plener Literacki w Płocku i mamy wielką nadzieję, że zostanie on równie dobrze przyjęty, jak i pozostałe nasze letnie spotkania z literaturą. W malowniczej scenerii warszawskiego Ogrodu Saskiego, na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim, jak i na Starym Rynku w Płocku staną sceny do spotkań́ autorskich oraz kilkadziesiąt estetycznych namiotów dla wydawców, a wśród zaproszonych gości znajdą się̨ popularni i uznani autorzy reprezentujący zróżnicowane gatunki literackie dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Od tego roku, obok realizacji własnych projektów, Fundacja pełnić będzie także rolę organizatora wykonawczego Warszawskich Targów Książki, które – w wersji plenerowej, odbędą się od 9 do 12 września na terenie przed PKiN w Warszawie i tradycyjnie będą im towarzyszyć Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

Mimo wymagających uwarunkowań epidemiologicznych, jesteśmy przekonani, że Warszawskie Targi Książki i plenery literackie będą dla odwiedzających bezpiecznym miejscem realizacji pasji i spotkania z doskonałą literaturą, a dla wydawców źródłem wymiernych korzyści.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu!