Warszawskie Targi Książki to największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej i czytelniczej w Polsce, marka rozpoznawalna w Europie i na świecie. Tegoroczna edycja wydarzenia – w wersji plenerowej – odbędzie się w dniach 9-12 września na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Targom od lat towarzyszy rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Na kilku scenach równolegle odbywają się spotkania z autorami, w strefie dziecięcej zajęcia dla najmłodszych, miłośnicy komiksów mogą skorzystać z oferty Festiwalu Komiksowa Warszawa, a dla tych, którzy lubią kryminały przygotowujemy spotkania w ramach Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Stoiska wystawców 11. edycji Warszawskich Targów Książki zostaną zlokalizowane w niewielkich namiotach ustawionych na Placu Defilad przed PKiN, tak by zwiedzający mogli swobodnie przemieszczać się pomiędzy nimi na świeżym powietrzu. Poza sceną główną (Kanapą Literacką) pojawią się mniejsze plenerowe sceny, m.in. kryminału i dziecięca. W zadaszonych przestrzeniach (otwarte, przewiewne namioty) znajdzie się miejsce na spotkania i konferencje instytucji i stowarzyszeń branżowych, wydawców, tłumaczy i bibliotekarzy. Te wydarzenia oraz rozmowy z autorami będą rejestrowane i udostępniane na stronie i profilu WTK. Warszawskie Targi Książki będą więc dostępne dla publiczności w wersji plenerowej i w Internecie. Wstęp na Targi będzie wolny (bezpłatny) dla wszystkich.

Ostatnia edycja Warszawskich Targów Książki i Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA zgromadziła ponad 800 wystawców z 27 krajów, 1038 twórców, 1500 wydarzeń i 80 400 odwiedzających – tak w skrócie można podsumować największe międzynarodowe wydarzenie branży w Polsce, które mieć będzie swą plenerową odsłonę w tym roku w dniach 9-12 września na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Organizatorem Warszawskich Targów Książki jest spółka Targi Książki.

Rolę organizatora wykonawczego pełni Fundacja Historia i Kultura.

Wstęp na Warszawskie Targi Książki jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

KONTAKT:

Teresa Wieczorek
sprzedaz@historiaikultura.pl
tel. 696 452 741

Agnieszka Ziemiańska
promocja@historiaikultura.pl
tel. 606 842 482

Małgorzata Kanownik
program@historiaikultura.pl
tel. 505 245 837

Więcej informacji już wkrótce!