ORGANIZATORZY

Fundacja Historia i Kultura

Fundacja Historia i Kultura powstała w 2004 roku, wydaje publikacje o tematyce historycznej i wojskowej, organizuje targi książki historycznej i konkursy, wśród których kluczowe miejsce zajmuje Nagroda KLIO. Od 2020 roku Fundacja organizuje także plenery literackie i internetowe spotkania autorskie. Jest ponadto organizatorem wykonawczym Targów Książki w Katowicach i Warszawskich Targów Książki.

WYBRANE PROJEKTY FUNDACJI

TARGI KSIĄŻKI HISTORYCZNEJ

Targi Książki Historycznej są największym po względem liczby wystawców i zwiedzających, jak również najbogatszym programowo wydarzeniem dla profesjonalistów i miłośników literatury historycznej w Polsce, pozostają też w czołówce europejskich wydarzeń o tym profilu. Odbywają się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Bierze w nich udział około 200 wydawców i 30 tys. zwiedzających. W pandemicznej rzeczywistości zaistniały w sieci jako Internetowe Spotkania Autorskie Targów Książki Historycznej z udziałem ok. 70 tys. widzów. Targom towarzyszy prestiżowy konkurs o Nagrodę KLIO, powołany by doceniać wkład polskich autorów i wydawców w popularyzację historii i literatury historycznej.

PLENERY LITERACKIE

Plenery Literackie to trzydniowe spotkania z autorami wielu gatunków literackich połączone z kiermaszem książek z atrakcyjnej oferty nowości i bestsellerów wydawców z całej Polski. Celem jest promocja czytelnictwa przez atrakcyjny program i ofertę wydawniczą, zarówno wśród miłośników literatury, jak i osób, sięgających po książki sporadycznie, dlatego Plenery pozostają otwarte dla wszystkich Podczas plenerów swoje literackie projekty i działania prezentują miasta współgospodarze: Gdynia i Warszawa.

Targi Książki w Katowicach

Targi Książki w Katowicach – ze względów epidemicznych – w grudniu 2020 roku dostępne w przestrzeni wirtualnej jako Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online. Znakomici autorzy, różnorodna oferta wydawnicza, atrakcyjny program, a także wsparcie projektu przez Katowice – miasto współgospodarza – to warte podkreślenia atuty wydarzenia. W wirtualnym święcie książki i czytelników, na które szczególnie serdecznie zapraszaliśmy mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, uczestniczyło ponad 83 tys. unikalnych widzów.

Więcej:

Fundacja Historia i Kultura
ul. Hankiewicza 2
02-103 Warszawa NIP: 5272429990