ORGANIZATORZY

Targi Książki sp. z o.o.

Spółka Targi Książki powstała w 2010 roku z inicjatywy grupy wiodących polskich wydawnictw: Bellona, Bosz, AW Ezop, Jeden Świat, FK Olesiejuk, Poligraf, OW Rytm, Salezjańskiego, Sonia Draga, TAiWPN Universitas, Zysk i S-ka oraz firmy targowej Murator EXPO.

Powołano ją, by organizować wydarzenie o nowej jakości na polskim rynku targowym – Warszawskie Targi Książki, ale też by inicjować i promować wartościowe projekty promujące czytelnictwo i zróżnicowaną ofertę polskich wydawców w kraju i zagranicą.

W ciągu dekady spółka zorganizowała 10 edycji Warszawskich Targów Książki, które dziś cieszą się mianem największego międzynarodowego wydarzenia branży wydawniczej i miłośników książki w Polsce, są znaną marką w Europie i na świecie. Ostatnia edycja Warszawskich Targów Książki i – towarzyszących im – Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA zgromadziła ponad 800 wystawców z 27 krajów, 1038 twórców, 1500 wydarzeń i 80 400 odwiedzających. Spółka merytorycznie wspierała też inne przedsięwzięcia, w tym Śląskie Targi Książki, plenery literackie w Gdyni, Szczecinie i Warszawie.

Zarząd spółki Targi Książki

RAFAŁ SKĄPSKI

MACIEJ WALCZAK

RAFAŁ SKĄPSKI

Prezes Zarządu spółki Targi Książki
e-mail: r.skapski@targiksiazki.com

MACIEJ WALCZAK

Wiceprezes Zarządu spółki Targi Książki
e-mail: m.walczak@targiksiazki.com